نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

9. آبان 1396 - 19:58   |   کد مطلب: 23841
فرمانده قرارگاه اربعین عنوان کرد:
امکان صدور روادید در شهرهای مرزی وجود ندارد
فرمانده قرارگاه اربعین با اشاره به اینکه در مهران و شهرهای مرزی امکان صدور گذرنامه و ویزا وجود ندارد، گفت: مجازات افرادی که غیر مجاز به کشور عراق تردد داشته باشند تا سه سال حبس در نظر گرفته شده است.

به گزارش ملایری ها به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محسن فتحی‌زاده با اشاره به اینکه در مهران و شهرهای مرزی روادید صادر نخواهد شد، اظهار داشت: در روزهای گذشته افرادی بودند که بدون روادید به پایانه مرزی مهران مراجعه کردند که توسط نیروهای مستقر در پایانه به شهرهای خودشان عودت داده شدند.

وی با اشاره به تفاهم نامه دولت ایران و عراق مبنی بر اینکه مرز خروجی برای اتباع غیر ایرانی شلمچه است، گفت: مرز مهران پذیرش اتباع خارجی را ندارد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با تاکید بر اینکه طرح ترافیکی ویژه‌ای در شهر مهران در حال اجرا است، تصریح کرد: اتوبوس‌های بین شهری اجازه ورود به شهر مهران را ندارند و از مسیر کمربندی به سمت پایانه برکت هدایت می‌شوند.

فتحی‌زاده خاطر نشان کرد: زائران عزیز خودروهای شخصی خود را در پارکینگ‌های تعریف شده که دارای مجوز و مورد تایید مسئولان شهر مهران هستند و نظارت و کنترل بر آنها امکان‌پذیرتر است پارک کنند.

وی ادامه داد: خودروهایی که در مسیرهای نامناسب پارک شده باشند و باعث مزاحمت برای تردد سایر هموطنان در شهر مهران شوند به پارکینگ‌های مجاز منتقل می‌شوند.

فرمانده قرارگاه اربعین نیروهای مسلح و ناجا با اشاره به تغییر وضعیت جوی در روزهای آینده گفت: زائران خودروهای خود را در زمین‌های کشاورزی پارک نکنند که در صورت بارندگی برای جابه جایی خودرو دچار مشکل می‌شوند.

وی در خصوص خروج غیر قانونی به کشور عراق گفت: مجازات افرادی که غیر مجاز به کشور عراق تردد داشته باشند تا سه سال حبس در نظر گرفته شده است.
 
فتحی‌زاده با تاکید بر اینکه مرزهای کشور یادگاران دوران دفاع مقدس هستند و بسیاری از آنها پاکسازی صددرصدی نشده‌اند، گفت: مسیرهای فرعی تحت کنترل و نظارت کامل هستند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در پایان از همکاری و همراهی مردم تقدیر و تشکر کرد و از زائران خواست در صورت امکان خارج از ساعت 6 صبح تا 11 ظهر که زمان تراکم جمعیت در پایانه مرزی مهران است، مراجعه کنند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها