نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

25. دى 1396 - 17:46   |   کد مطلب: 25176
رئیس جمهور ترکیه با اعلام خبر شروع شدن عملیات شمال سوریه در آینده نزدیک، تاکید کرد ارتش کُردی مورد نظر آمریکا را در نطفه خفه خواهد کرد.

به گزارش ملایری ها به نقل از فارس؛

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (دوشنبه) گفت اقدامات لازم برای نابودی نیروهای دموکراتیک سوریه را انجام می‌دهند.

اردوغان طی سخنرانی در آنکارا ضمن درخواست از واشنگتن برای شفاف‌سازی موضع خود درباره تروریستی بودن شبه‌نظامیان کُرد سوری، گفت اگر ما شرکای استراتژیک هستیم، آمریکا باید در کنار ما با گروه‌های تروریستی مبارزه کند نه اینکه یکی از آنها را علیه دیگری به کار بگیرد.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وی با بیان اینکه وظیفه ترکیه است تا قبل از متولد شدن ارتش تروریستی کُردی در شمال سوریه، آن را نطفه خفه کند، تاکید کرد گام‌های لازم برای نابودی نیروهای دموکراتیک سوریه را برمی‌دارند.

ردیس جمهور ترکیه با تاکید بر اینکه مسئولیت عواقب حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی بر عهده آنکارا نیست، هشدار داد به زودی عملیات جدیدی در شمال سوریه آغاز می‌کنند.

اردوغان با بیان اینکه تدارکات ارتش ترکیه برای عملیات جدید کامل شده، توضیح داد: عملیات نظامی در عفرین و منبج هر لحظه امکان شروع شدن دارد و تا زمانی که حتی یک تروریست هم در مرزهای ما وجود نداشته باشد، ادامه می‌یابد.

رئیس جمهور ترکیه به آمریکا متذکر شد: به ترکیه به عنوان یک متحد استراتژیک اعتماد کنید. اگر نیروی نظامی در رقه یا منبج نیاز است، ما می‌توانیم یک یا دو گردان اعزام کنیم. با ترکیه هماهنگ عمل کنید. کاری که اکنون می‌کنید غلط است و شما خودتان را پیش متحد استراتژیک خود خجالت خواهید کرد.

اردوغان با بیان اینکه 30 هزار تروریستی که واشنگتن می‌خواهد مسلح کند، ابتدا سلاح خود را به سمت نظامیان آمریکایی نشانه می‌روند، گفت: اما ترکیه منتظر حمله آنها نخواهد ماند. با توپخانه‌های هویتزر آنها را هدف قرار داده و می‌دهیم. 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار