نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

26. آبان 1398 - 8:53   |   کد مطلب: 27629
کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: یک سامانه بارشی از دیروز /جمعه/ فعالیت خود را در آسمان همدان آغاز کرده و در پی آن برف و باران تا پایان هفته مهمان مردم این استان است.

به گزارش ملایری‌ها؛ روح‌الله زاهدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای یک موج بارشی از سمت شمال شرق، وارد استان شده به سمت جنوب غرب در حرکت است و موجب ایجاد تغییرات آب و هوا در همدان می‌شود.

وی با بیان اینکه از آلودگی هوای همدان کاسته شده است، اظهار داشت: در پی فعالیت این سامانه آسمان استان تمام ابری همراه با بارش پراکنده باران، رگبار تگرگ و ریزش برف پیش‌بینی می‌شود.

زاهدی عنوان کرد: اوج فعالیت این سامانه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه آتی است که اثر خود را به صورت ریزش برف در استان باقی می‌گذارد.

وی بیان کرد: به دنبال فعالیت این سامانه دمای هوای نقاط مختلف همدان به صورت میانگین تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: فعالیت این سامانه به صورت متناوب تا انتهای هفته آینده ادامه دارد و به دنبال آن دمای هوای برخی از نقاط استان به ۱۱ درجه سانتی‌گراد زیر صفر هم می‌رسد.

زاهدی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و بهار و همدان با هفت درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین شهرهای استان بوده‌اند.

وی اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان نیز ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

میانگین میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی ۹۹-۹۸ تاکنون در همدان به ۵۲.۲ میلی متر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۸.۹ میلی متر افزایش داشته است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.  

دیدگاه شما

آخرین اخبار