نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

25. فروردين 1399 - 23:31   |   کد مطلب: 28198
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان از نجات بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ نفر توسط آتش‌نشانان همدان طی سال گذشته خبر داد و گفت: ۷۵ نفر از جمله چهار آتش‌نشان در حوادث آتش‌سوزی و ۱۳۲ نفر از جمله دو آتش‌نشان در حوادث امداد و نجات مصدوم و ۲۳ نفر فوت شده‌اند.

به گزارش ملایری‌ها؛  محمدرضا بیاناتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از آغاز سال ۹۸ تا پایان اسفندماه تعداد ۱۶۶ هزار و ۵۱۹ تماس (میانگین روزانه ۴۵۶ تماس) با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده است که از این تعداد ۳ هزار و ۵۴۶ مورد منجر به عملیات شده است.

وی گفت: ۵ هزار و ۵۹۶ مورد برای راهنمایی و مشاوره، ۱۷ هزار و ۷۴۰ تماس اشتباه، ۱۶ مورد اعلام حریق کذب و ۱۳۶ هزار و ۴۹۷ مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان افزود: از ۳ هزار و ۵۴۶ عملیات انجام شده طی سال گذشته یک‌هزار و ۹۴۵ عملیات اطفاء حریق، یک‌هزار و ۶۰۱ عملیات امداد و نجات و ۱۲۳ عملیات مربوط به احتیاط حریق و حوادث بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۷۵ نفر از جمله چهار آتش‌نشان در حوادث آتش‌سوزی و ۱۳۲ نفر از جمله دو آتش‌نشان در حوادث امداد و نجات مصدوم و ۲۳ نفر فوت شده‌اند تصریح کرد: آتش‌نشانان در سال گذشته با سرعت عمل و از خودگذشتگی یک‌هزار و ۱۷۳ نفر را در عملیات‌های امداد و نجات و ۸۱ نفر را در حوادث اطفاء حریق و نجات داده‌اند.

بیاناتی با اشاره به آموزش ۱۲ هزار و ۷۹۰ نفر در سال گذشته خاطرنشان کرد: طی این مدت ۹۸۴ دستورالعمل و طرح ایمنی و ۴۳۶ تاییدیه طرح ایمنی برای ساختمان‌ها صادر شده است.

وی با تاکید بر استمرار طرح پایش سطح ایمنی اماکن مختلف افزود: از آغاز سال ۹۸ تا پایان اسفند ۳۰۶ مورد پایش از اماکن اداری، تجاری، آموزشی، درمانی، خدماتی و... انجام شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار