نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

11. خرداد 1399 - 8:54   |   کد مطلب: 28491
هادی سلگی گفت: هر روز تمام فضای مدرسه با محلول اعلامی از سوی که وزارت بهداشت ضدعفونی و گندزدایی می شود.

هادی سلگی، مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان ملایر در گفت‌وگو با خبرنگار ملایری‌ها اظهار کرد: تمامی مدارس شهرستان با توجه به تصمیمات کشوری از ابتدای هفته گذشته بازگشایی شدند.

وی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده پیش از حضور دانش آموزان در مدارس بیان کرد: تمامی نرده‌ها، آب‌خوری‌ها، میز و نیمکت‌ها و مکان‌هایی که دانش آموزان با آن‌ها در تماس هستند پیش از ورود دانش آموزان به مدارس ضدعفونی شدند.

مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان ملایر گفت: بازدید از کلیه مدارس بازدید و اخذ گزارش مصور از مدیران از دیگر اقدامات انجام‌شده پیش از حضور دانش آموزان در مدرسه است.

وی بابیان اینکه حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست، تصریح کرد: تمامی دستورات و پروتکل‌های اخذشده از وزارت آموزش‌وپرورش به مدارس داده‌شده است و اگر تعداد دانش‌آموز حاضر در یک کلاس‌بالا باشد گروه‌بندی می‌شوند.

سلگی گفت: دانش آموزان باید ماسک، دستکش و بطری آب با خود به همراه داشته باشند و اگر دانش‌آموزی این وسایل را به همراه نداشت مدیران مدارس آمادگی داشته که این وسایل را در اختیار آنان قرار دهند.

وی به ضدعفونی و گندزدایی روزانه مدارس اشاره کرد و گفت: هرروز تمام فضای مدرسه با محلولی اعلامی از سوی که وزارت بهداشت ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان ملایر بابیان اینکه سرویس‌های بهداشتی مدارس در طول روز حداقل دو بار ضدعفونی می‌شوند، تأکید کرد: برگزاری کلاس‌ها به‌گونه‌ای است که دانش آموزان زمان زیادی برای حضور در حیاط مدرسه ندارند.

سلگی گفت: کلاس‌ها برای رفع اشکال کلاس‌ها برگزارشده و هیچ تدریس جدید انجام نمی‌شود چراکه تدریس‌ها در فضای مجازی، سامانه شاد و صداوسیما انجام‌شده است.
وی تصریح کرد: برای رفع اشکال حضور دانش آموزان الزامی و اجباری نیست و به‌صورت دلخواه برای رفع اشکال است.

مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان ملایر به آغاز امتحانات نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به فرارسیدن فصل امتحانات رعایت پروتکل‌های بهداشتی از الزامات برگزاری این امتحانات است.

انتهای پیام/گ

دیدگاه شما

آخرین اخبار