نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

25. تير 1399 - 7:55   |   کد مطلب: 28635
حجت الاسلام و المسلمین احد آزادی خواه با بیان اینکه فرایند تولید و واردات پارچه چادر مهندسی شده است، گفت: نحوه قیمت، در دسترس بودن و توزیع پارچه چادر مشکی کاملا معنادار است و احساس می شود دست های پیدا و پنهان درصدد گرفتن فرهنگ چادر پوشی از زنان ایرانی است.

حجت الاسلام و المسلمین احد آزادی خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ملایری‌ها  با اشاره به مشکلات پیش روی فرایند تولید پارچه چادر مشکی در کشور اظهار کرد: این مشکل سال ها است که در کشور مشخص شده و فرایند تولید و واردات پارچه چادر با بقیه البسه مانند مانتو کاملا متفاوت و مهندسی شده است.

وی افزود: نحوه قیمت، در دسترس بودن و توزیع پارچه چادر مشکی کاملا معنادار است و احساس می شود دست های پیدا و پنهان درصدد گرفتن فرهنگ چادر پوشی از زنان ایرانی است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این اتفاق مهندسی شده تداعی گر کشف حجاب رضا خانی مدرن است که بسیار نگران کننده است.

حجت الاسلام آزادی خواه بیان کرد: امکان تولید و در دسترس بودن پارچه چادر مشکلی باید برای بانوان ایرانی که علاقمند به چادر هستند فراهم شود تا به راحتی بتوانند از چادر استفاده کنند.

وی با اشاره به راهکارهای مشکل پارچه چادر مشکی تصریح کرد: دولت باید در حوزه های مختلف برای این مشکل تدبیری بیندیشد و پیش از اختصاص ارز به چادر مشکی باید به تولید کنندگان داخلی توجه ویژه ای داشته باشند.

سخنگوی سابق کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد:  هر چند کشورهای شرق آسیا تولیدکنندگان اصلی پارچه چادرمشکی هستند اما این قابلیت در کشور ما وجود دارد که پارچه با کیفیت تولید شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید به واحد های تولیدی فعال در حوزه پارچه چادر انگیزه داد و مشوق های خاصی در اختیارشان قرار داد.

وی معافیت های خاص را راهکاری دیگر برای تقویت تولید ملی عنوان کرد و گفت: توجه به تولید داخل هم باعث ایجاد اشتغال و هم تحقق شعار سال می شود، اگر به تولید داخلی توجه لازم شود می توان نیازهای کشور در این حوزه را برطرف کرد.

انتهای پیام/گ

دیدگاه شما

آخرین اخبار