نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

19. مرداد 1399 - 23:49   |   کد مطلب: 28759
استاندار همدان گفت: امسال عزاداری‌های ایام محرم در این استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌ اجتماعی و در مکان‌های روباز برگزار می‌شود.

به گزارش ملایری‌ها؛ سید سعید شاهرخی روز یکشنبه در ستاد ملی کرونا و جلسه ویدئو کنفرانس با رییس جمهوری افزود: اصل و تصمیم نهایی استان بر برگزاری آیین های عزاداری ماه محرم در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیش ‌از حد کرونا است.

وی با بیان اینکه آیین شیرخوارگان حسینی و مراسم سوم عاشورا در همدان برگزار نمی‌شود، ادامه داد: برگزاری این ۲ آیین به دلیل حفظ سلامت مردم ممنوع است.

شاهرخی گفت: روند ابتلا به شیوع ویروس کرونا در همدان کاهشی است و رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید ستاد مقابله با کرونا بیش از گذشته از سوی مردم و هم استانی ها مورد توجه بوده است.

استاندار همدان عنوان کرد: تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم موجب بهبودی شرایط به ویژه در برخی از شهرستان‌های این استان شده است که امید می رود بتوان با همراهی مردم و سایر صنوف این ویروس را مهار کرد.

شاهرخی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: افرادی که با رعایت نکردن توصیه های بهداشتی سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند به دستگاه قضایی معرفی شوند.

وی اضافه کرد: با اینکه روند ابتلا و بستریان بخش کرونا در استان کاهشی است، اما چهار شهر در استان همچنان در وضعیت قرمز هستند و از شهروندان و عموم مردم می خواهیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار همدان گفت: ممکن است، یک سال با ویروس زندگی کنیم اما، قرار نیست ویروس عزیزانمان را از ما بگیرد، بلکه باید راه زندگی کردن با ویروس کرونا و استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در برنامه داشته باشیم.

شاهرخی با بیان اینکه، ۷۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا مربوط به دورهمی ها است از کادر بهداشت و درمان که جهادگرانه برای بهبود بیماران تلاش می‌کنند قدردانی کرد./ایرنا

دیدگاه شما

آخرین اخبار