نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

18. شهريور 1399 - 8:41   |   کد مطلب: 28954
جلیل کولیوند گفت: ۵ دوره از شوراهای اسلامی شهر و روستاها را پشت سر گذاشته که فراز و نشیب های حاکم بر این نهال رو به رشد و بالندگی آن بیش از همه نمایان شده است.

جلیل کولیوند رئیس شورای شهر ملایردر گفت‌وگو با خبرنگار ملایری ها با با بیان اینکه شوراها حلقه وصل مردم و مسئولان نقش آفرینی می کنند، تصریح کرد: ۵ دوره از شوراهای اسلامی شهر و روستاها را پشت سر گذاشته که فراز و نشیب های حاکم بر این نهال رو به رشد و بالندگی آن بیش از همه نمایان شده است.

رئیس شورای شهر ملایر پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، آموزشی و سایر امور رفاهی با همکاری مردم را یکی از مهمترین دغدغه های شورا دانست و تاکید کرد: رسیدن به این هدف با مشارکت مردم امکان پذیر است.

وی افزود: کار و تلاش بی منت در نهاد شورا با اساسی ترین نیازهای شهروندان مرتبط است و بهترین شیوه مردم سالاری در این نهاد مردمی و محلی تحقق یافته است.

کولیوند گفت: ارتباط دائم و نزدیک مردم با نمایندگان شورای شهر به طور آسان خود اعتماد مردم به مجموعه حاکمیت محلی را جلب می کند و این مهم به گامی برای حرکت به سوی شرایط بهتر شهر منجر می شود.

وی با اشاره به مهمترین اهداف شوای شهر در فعالیت این دوره تصریح کرد: پیگیری جهت راه اندازی سامانه شفافیت در شهرداری، اجرای پروژه های شهری با نگرش عدالت اجتماعی، پیگیری جدی امور شورا در راستای حفظ حقوق شهروندان و پیگیری جهت ایجاد درآمد پایدار اهدف اصلی شورا است.

رئیس شورای شهر ملایر تأکید بر تصویب پروژه های نیمه تمام و اقتصادی در شهر با توجه به رکود اقتصادی به وجود آمده را از دیگر اهداف شورا عنوان کرد.

وی اجرای پروژه های مفید و اثرگذار در شهر را از مهمترین انتظارات از شهرداری عنوان و تاکید کرد: بر همین اساس به شهرداری تاکید شده که با توجه بر توجیه اقتصادی پروژه های مد نظر و بخصوص طرح های نیمه کاره را اجرا کند.

کولیوند با اشاره به مهمترین پروزه های نیمه کاره در شهر ملایر بیان کرد: این پروژه ها شامل پروژه های پارک کوهسار، پروژه های بام ملایر، ادامه کانال پشت ناسیونال، احداث خانه محلی و تجاری انتهای قائم مقامی، پیاده رو سازی، جدول گذاری، لکه گیری آسفالت، محصور نمودن پارک ها برای جلوگیری از ورود موتورسوارها به پارک ها، احداث کانال دور میدان امام زاده عبداله(ع) و تکمیل پروزه تجاری ۱۵ خرداد است.

وی پیگیری و مصوب نمودن قرارداد پیمانکاران واحد خدمات شهری در خصوص تنظیف شهر و پیمانکار فضای سبز در خصوص حفظ و نگهداری و فضای سبز برای مدت یک سال را از اقدامات مهم دیگر شورای شهر عنوان کرد.

رئیس شورای شهر ملایر بیان کرد: پیگیری جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر از طریق کمیسیون ماده صد و افزایش جرائم تبصره ۱۱ و ماده صد با پیشنهاد شهرداری از اقدامات مهم شورا جهت به حداقل رساندن تخلفات ساختمانی در سطح شهر است.

وی گفت: در راستای خدمات رسانی بهتر به همشهریان شورا صدور مجوز جهت احداث دو جایگاه پمپ بنزین در سطح شهر را پیگیری کرده است.

کولیوند تاکید کرد: ساماندهی گورستان بهشت هاجر، تسطیح و آماده سازی زمین کارخانه آسفالت قدیم جهت احداث ایستگاه آتش نشانی و تجاری، روشنایی بلوار خلیج فارس، جدول گذاری و آسفالت و آماده سازی مسکن مهر، محوطه سازی پارک چمران، محوطه سازی پارک بانوان واقع در ۳۰ متری تاجوک و بازسازی استخر کریم خان واقع در ۳۰ متری تاجوک را از مهمترین اقدامات انجام شده در یک سال اخیر در شورا است.

وی توجه به آبیاری نوین و صرفه جویی در مصرف آب را از خواسته های مهم شورا از شهرداری عنوان کرد و گفت: در همین راستا اجرای آبیاری قطره ای در بعضی از نقاط شهر و پیگیری جهت آبیاری نوین در تمام نقاط شهر پیگیری شده است که برخی پرژه ها اجرا و تعدادی نیز در حال اجرا است.

رئیس شورای شهر ملایر با اشاره به مشارکت و همکاری شورای اسلامی شهر ملایر در برنامه ها و مناسبت های مختلف با سایر ادارات و نهادها بیان کرد: شورا با تمام توان پای کار بوده تا بتواند برنامه های مناسب و در خور شأن مردم شریف ملایر برگزار کند.

وی به اقدامات شورا در راستای مقابله با ویروس و بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: ضد عفونی کردن معابر، میادین، پارک ها، وسایل ورزشی و بازی در سطح شهر، مساجد و مدارس به همت شهرداری ملایر اجرا شده است.
کولیوند با بیان اینکه تلاش مضاعف شورا بر این بوده تا در بحث مالی ، بودجه شهرداری را با تمام جدیت پیگیری نماید، تصریح کرد: بودجه شهرداری جهت سال جاری ۱۲۰ میلیارد ۹۹۰ میلیون و ۹۳۲ هزار تومان با احتساب سازمان ها و در زمان قانونی به شهرداری ابلاغ شده است.

وی با اشاره به تعریف ۱۰۴ پروژه در بودجه سال ۹۹ شهرداری افزود: ار کل بودجه شهرداری ۶۱ میلیارد و ۷۰۵ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان سهم امور عمرانی و ۵۹ میلیارد و ۲۸۵ میلیون و ۵۵۶ هزار تومان آن سهم امور جاری است.

رئیس شورای شهر ملایر به تفریغ بودجه سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: بودجه سال ۹۸ با مبلغ ۹۵ میلیارد ۸۹۹ میلیون تومان مصوب شد که ۶۱ میلیارد و ۳۱۱ میلیون آن سهم امور جاری و ۳۴ میلیارد و ۵۸۷ میلیون ان سهم امور جاری شد و ۲۰۰ پروژه در سال گذشته در بودجه گنجانده شد.

وی افزود: با توجه به اینکه حقوق و مزایا و هزینه های حفظ و نگهداری ماشین آلات افزایش داشته سهم جاری بودجه سال ۹۸ نسبت به سهم عمرانی افزایش چشمگیری داشته و سرانه هر شهروند ملایری از بودجه تحقق یافته ۴۸۰ هزار تومان /۴ ریال بوده که نشانگر آن است که بودجه سال ۹۸ به خوبی تدوین نشده است و سرانه هر شهروند با استاندارد فاصله زیادی دارد.

کولیوند گفت: با توجه به اینکه در شهرداری ها انحراف بودجه سال شهرداری ، نبود نظام مناسب تشویق و تنبیه در بودجه ریزی وجود دارد این مسائل را می توان از انحرافات اصلی عملکرد تفریغ بودجه دانست.

وی بیان کرد: شورای شهر ملایر دارای هفت کمیسیون بهداشت و خدمات شهری، فرهنگی، عمران، حمل و نقل و ترافیک، ورزشی، حقوقی و شاهد است که هر کمیسیون وظایفی دارد که با کمک کارشناسان و نخبگان بخش خصوصی بطور ماهیانه تشکیل می شود و مشکلات و نقطه نظرات شهر و شهرداری بررسی و مورد تصویب در صحن علنی شورا قرار می گیرد.

وی با اشاره اقدامات و عملکرد شورا در ۵ ماهه سال ۹۹ بیان کرد: جلسات رسمی شورا ۳۹ جلسه ، کمیسیون ها ۴۵ جلسه تعداد نامه های وارده به شورا ۶۵۰ مورد، تعداد مجوزهای صادر شده ۲۳۰ مورد ، تعداد جلسات فوق العاده ۸ مورد بوده است.

انتهای پیام/گ

دیدگاه شما

آخرین اخبار