نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

22. مهر 1399 - 9:50   |   کد مطلب: 29072
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر گفت: در حال حاضر ۵۴ هکتار از باغات شهرستان ملایر زیر کشت پسته رفته است.

به گزارش ملایری‌ها؛ سید مهدی میرباقری  با بیان اینکه با توجه به کمبود آب طی سال‌های اخیر روز یکی از اولویت‌های وزارتخانه تشویق کشاورزان به کشت محصولات کم‌آب‌بر بوده است اظهار کرد: در این زمینه یکی از اولویت‌های جهاد کشاورزی همدان و اداره جهاد کشاورزی ملایر نیز توجه به این موضوع بوده است.

وی با بیان اینکه در این زمینه طی سال‌های اخیر کشاورزان شهرستان نیز استقبال خوبی از کشت‌های کم‌آب‌بر داشته‌اند افزود: این محصولات شامل کشت پسته، گل محمدی و زعفران و... بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر با بیان اینکه ۲۸۰ هکتار از باغات استان همدان زیر کشت پسته است افزود: ملایر نیز از نظر تولید پسته دومین شهر استان با میزان کشت ۵۴ هکتار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از ۵۴ هکتار از باغات زیر کشت پسته در ملایر دو هکتار بارور شده است گفت: این محصول یک محصول دیربازده است اما با بازده اقتصادی بالا است.

میرباقری با اشاره به اینکه در حال حاضر نیم هکتار از باغات شهرستان امسال بارور اقتصادی بوده و محصول برداشت شده است افزود: در سند راهبری ملایر توسعه محصولات کم‌آب جزو حمایت‌ها و برنامه‌های ما به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه بیشتر محصول کشت در روستای علمدار، میشن، حسین‌آباد ناظم و... است که این میزان طی سال‌های آینده افزایش خواهد داشت اضافه کرد: ۹۳ هکتار از اراضی ملایر زیر کشت گل محمدی و ۱۰۱ هکتار نیز زیر کشت زعفران است./فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار