فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه
نافع

12. مرداد 1400 - 23:42   |   کد مطلب: 29942
مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان گفت: در راستای انتقال میراث هشت سال دفاع مقدس، دهمین دوره جایزه ادبی یوسف (داستان‌های کوتاه دفاع مقدس) در ۲ بخش بزرگسال و نوجوان و بخش ویژه (داستان شهیدان) برگزار می‌‏شود.

به گزارش ملایری‌ها؛ «محمد برخوردار» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه محورهای موضوعی این جشنواره دفاع مقدس، مدافعان حرم و مدافعان سلامت است، گفت: محدودیتی در ارسال آثار وجود ندارد و از آثار منتخب در مراسم اختتامیه تجلیل خواهد شد.

به گفته وی دهمین دوره جایزه ادبی یوسف در بخش بزرگسالان و نوجوانان شامل دفاع مقدس و مدافعان حرم و مدافعان سلامت و در بخش ویژه داستان شهیدان با محوریت مقطعی برجسته از زندگی یکی از شهیدان دفاع مقدس یا مدافعان حرم است که پایبندی به واقعیت در این آثار شرط اصلی است و با بهره گیری از عناصر اصلی داستان همچون توصیف، صحنه پردازی و دیالوگ نسبت به نگارش داستان اقدام شود.

مدیر دفتر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس استان همدان گفت: داستان‌های ارسالی نباید از قبل در کتاب مستقل یا مشترک و یا نشریه‌ای منتشر شده باشد و آثار به صورت تایپی در قالب فایل word به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

وی خاطرنشان کرد: ویژگی‌های بومی هر استان و حماسه آفرینی‌های رزمندگان در عملیات و یگان‌ها لحاظ شود و نیز استفاده از زبان و گویش‌های محلی همراه با ترجمه فارسی امتیاز ویژه‌ای خواهد داشت.

برخوردار افزود: نام، نام خانوادگی، سال تولد، تحصیلات، آدرس محل سکونت، شماره تماس باید در انتهای اثر درج شود.

وی گفت: داستان‌های منتخب استان برای شرکت در دهمین دوره جایزه ادبی یوسف به دبیرخانه ملی ارسال خواهد شد همچنین آثار برتر هر سه بخش ویرایش شده و در مجموعه‌ای به چاپ خواهد رسید.

مدیر دفتر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس استان همدان اظهار داشت: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ آثار خود را به دفتر مدیرت ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان واقع در همدان، بلوار سردار سلیمانی(بعثت)، نرسیده به استانداری، مابین خیابان شکریه و هنرستان به کد پستی ۶۵۱۶۷۵۹۴۵۷ و یا از طریق واتساپ به شماره تلفن ۰۹۳۰۱۰۱۰۸۱۱ ارسال کنند.

برخوردار با اشاره به ظرفیت‌های بی انتهای ادبیات دفاع مقدس در حوزه داستانی گفت: امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از کسانی در حوزه دفاع مقدس قلم می‌زنند و آن زمان را درک نکردند اما با مصاحبه‌های حضوری و مستندات توان خوبی در این حوزه به دست آورده اند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها