نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

23. خرداد 1401 - 8:46   |   کد مطلب: 31138
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان از صدور هشدار سطح زرد با توجه به فعالیت یک موج ناپایدار جوی و افزایش سرعت وزش باد همراه با گرد و غبار در بیشتر نقاط استان طی ۴۸ ساعت آینده خبر داد.

به گزارش ملایری‌ها؛ محمدحسن باقری شکیب روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید و افزایش میزان آلاینده ها پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: وضعیت آب و هوایی استان همدان در روزهای آینده ناپایدار است و بر همین اساس و به دلیل افزایش سرعت وزش باد، هشدار سطح زرد هواشناسی در استان صادر شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه دمای هوای استان در روزهای آتی تغییرات محسوسی ندارد، گفت: طی پنج روز آینده آسمان استان صاف است و خبری از سامانه بارشی نیست و انتظار داریم که در روز سه شنبه سرعت وزش باد و میزان و غلظت آلودگی هوا به اوج خود برسد.

وی خاطرنشان کرد: اسدآباد با ۳۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بهار با ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری شکیب افزود: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۳۱ و ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر ثبت شده است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها