نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

23. مرداد 1401 - 9:17   |   کد مطلب: 31251
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: دمای هوای استان همدان در چند روز آینده به اوج خود می‌رسد و گرمای تموز (تابستان) تا پایان هفته در این استان ماندگار است.

به گزارش ملایری‌ها؛ محمدحسن باقری شکیب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۷۲ ساعت آینده، صاف و آفتابی، همراه با غبار در مناطق جنوبی، گاهی وزش باد و گرمای هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: به دلیل افزایش دمای هوا، رطوبت سطح زمین به بالا حرکت می‌کند و موجب ایجاد ابرهای محلی هم‌رفتی می‌شود که در ساعات بعد از ظهر به صورت لکه ای نمایان می شود.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه این روند تا انتهای هفته آینده ادامه دارد و طبیعی است، ادامه داد: ممکن است افزایش دمای هوا، موجب آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان شود.

وی با اشاره به اینکه اوج گرمای هوای همدان طی چند روز آینده رخ می دهد، عنوان کرد: امروز دمای هوا کمی خنک می شود اما از فردا دوباره شاهد افزایش دمای هوا در این استان خواهیم بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان اضافه کرد: با گرم شدن هوا، دمای برخی از نقاط استان به ۴۰ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد.

باقری شکیب خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۴۱ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار با ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین دمای هوای استان را داشتند.

وی ادامه داد: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۳۸ و ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار