نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

21. مرداد 1401 - 17:23   |   کد مطلب: 31252
مدرس سواد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ملایر:
باید فضای مجازی را قانونمند کرد/اگاه سازی رسانه ای، اصلی مهم در تربیت فرزندان
حامد حسنی با بیان اینکه نخستین نکته که باید در تربیت فرزندان در فضای مجازی توجه کرد مسئولیت پذیری فرزندان است، تصریح کرد: اگر فرزندان به خوبی و مسئولیت‌پذیر تربیت کرد در آینده می تواند مسئولیت های خطیر و مهم کشور را در دست بگیرد.

به گزارش ملایری‌ها؛ حامد حسنی مسئول فضای مجازی سپاه ناحیه ملایر و مدرس سواد سرانه در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان ملایر با اشاره به لزوم توجه به آموزش فرزندان در فضای مجازی اظهار کرد: با توجه به روایات و احادیث متعدد تربیت فرزندان یکی از وظایف اصلی والدین و به خصوص پدران است.

وی با بیان اینکه نخستین نکته که باید در تربیت فرزندان در فضای مجازی توجه کرد مسئولیت پذیری فرزندان است، تصریح کرد: اگر فرزندان به خوبی و مسئولیت‌پذیر تربیت کرد در آینده می تواند مسئولیت های خطیر و مهم کشور را در دست بگیرد.

این مدرس سواد رسانه با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله درباره نحوه تربیت فرزندان تا سن ۲۱ سالگی بیان کرد: یکی از اصلی ترین مسائل در تربیت فرزندان در فضای مجازی آموزش صحیح و آگاه سازی است و مسئله آموزش آنقدر مهم است که قرآن آن را نجات دهنده انسان می داند.

وی افزود: سومین مسئله در تربیت فرزندان در فضای مجازی آگاه سازی رسانه‌ای است و نخست باید والدین با این فضا شوند و آسیب ها و تهدیدهای آن را شناسایی و سپس فرزندان را امر و نهی کنند.

حسنی گفت: باید فضای مجازی را برای فرزندان قانونمند کرد چرا که بدون قانون مشخص نمی توان از آسیب‌های رسانه‌ای در امان ماند.

وی با بیان اینکه اگر از آسیب های فضای مجازی آگاهی کامل داشته باشیم می توان در تربیت فرزندان موفق بود،  تاکید کرد: حتی بیل گیتس به عنوان رئیس شرکت مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد دنیا محدودیت هایی برای  استفاده از تلفن همراه و فضای مجازی برای فرزندان خود داشت که نشان از اهمیت آموزش در این فضا را دارد.

این مدرس سواد رسانه با اشاره به لزوم توجه به جهاد تبیین تصریح کرد: در روایتی آمده است که همراهی کردن دین و اهل بیت با کمک زبان، پاداشی کمتر از جنگیدن در راه خدا ندارد؛ بنابراین در دوره‌ای که معروف به روزهای پایانی آخرت است، اگر می‌خواهیم با ایمان از دنیا برویم، باید شرایط را برای زندگی خود و جامعه اصلاح کنیم.

وی افزود: مردم باید دقت کنند در چنین دوره‌ای که هجوم دشمن افزایش یافته و جنگ ترکیبی در پیش است، باید با زبان خود شروع به فعالیت کرده و از دین و اسلام محافظت کنیم. اگر به دنبال حفظ و تثبیت دین هستیم، باید شرایط را تبیین کنیم.

حسنی بیان کرد:  جهاد تبیین از دو واژه جهاد و تبیین تشکیل شده است که تبیین به معنای توضیح‌دادن است واژه جهاد انواع گوناگونی دارد؛ درواقع جهاد تبیین نوعی از جهاد فکری است که انسان با مطالعات، زبان و حضور خود طی آن از دین و اسلام مراقبت می‌کند.

وی تاکید کرد : دشمن در فضای مجازی به دنبال تخریب اسلام و انقلاب است و  برخی از غرب غرایان  داخلی در زمین آنان بازی می‌کنند و گاهی صحبت از ارتباط با اسرائیل و پذیرش کد خدا را بیان می کند و دنبال به رسمیت شناختن اسرائیل هستند.

حسنی گفت: این افراد روزی به دنبال حذف اسامی شهدا از کوچه ها و خیابان های بودند و امروز با صدور بیانیه به سرداران بزرگ کشور و مدافعان حرم اهانت می‌کنند.

وی گفت: مردم ایران همواره پشتیبان انقلاب بودند و برای شهادت مسابقه می دهند و افتخارشان این است در جوار حرم آل الله مانند حاج قاسم سلیمانی اربا اربا به شهادت برسند.
حسنی تاکید کرد: شهید کبیر، حاج حسین همدانی سابقه جهاد در ۵ جبهه مبارزه با طاغوت، مبارزه با گروهک‌ها و منافقین، دفاع مقدس، سرکوب فتنه ۸۸ و  دفاع از حرم را دارد و  کمتر شهیدی این افتخارها را یک‌جا دارد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار