نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

30. شهريور 1401 - 13:37   |   کد مطلب: 31351
نمایشگاه "عکس سوگواره عاشورایی" در ملایر با نمایش 30 قطعه عکس آیین‌های مذهبی برپا شد

به گزارش ملایری‎ها؛ امید وفایی رئیس انجمن سینمای جوانان و دبیر کانون عکاسان ملایر در آیین افتتاح نمایشگاه "عکس سوگواره عاشورایی" اظهار کرد: این نمایشگاه به‌ مناسبت اربعین حسینی و ایام آخر ماه صفر برگزارشده است.

وی با اشاره به فعالیت 35 ساله انجمن سینمای جوانان ملایر اظهار کرد: این انجمن  از سال 66 در ملایر آغاز به کارکرد و در این مدت جمع کثیری از علاقه‌مندان به هنر آموزش‌های مختلف را فراگرفته‌اند.

رئیس انجمن سینمای جوانان ملایر گفت: "عکس سوگواره عاشورایی" شامل سی قطعه عکس از 12 عکاس ملایری است که از آیین‌های مختلف مذهبی در شهرستان بخصوص در ایام عاشورای و تاسوعای حسینی گرفته و ثبت‌شده است.

وی با اشاره به مشکلات فراوان انجمن سینمای جوانان در ایام کرونا تصریح کرد: بیماری کرونا ضربه‌های شدید به مجموعه فرهنگی کشور زد و در این فراز و نشیب‌ها اعضای سینمای جوانان پای‌کار بودند.

* هنر غریب است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طالب ترکاشوند  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر نیز در این آیین اظهار کرد: فرهنگ و هنر مظلوم و مهجور و غریب است و کسی به آن توجهی نمی‌کند.

وی افزود: پویایی فرهنگ و هنر و بالا بودن کرکره فعالیت رشته‌های هنری باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و می‌طلبد که توجه ویژه‌ای به این بخش شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر گفت: این روزها هنر غریب است و هنرمندان غریبانه و مظلومانه به کار خود ادامه می‌دهند.

 

انتهای پیام/گ

دیدگاه شما

آخرین اخبار