نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

12. اسفند 1401 - 22:56   |   کد مطلب: 32073
رییس جمعیت هلال احمر گفت: در تولید دارو و تجهیزات پزشکی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان ۶ داروی جدید به سبد داروهای تولیدی هلال‌احمر افزوده شده است.

به گزارش ملایری‌ها، بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند در سفر یکروزه به استان خراسان رضوی ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت علی اکبر(س) و روز جوان، هدف از سفر به نیشابور را عرض خداقوت به همکاران و همچنین بازدید میدانی از عملکرد هلال‌احمر نیشابور عنوان کرد و گفت: امروز وضعیت شرکت کشت و صنعت نیشابور بررسی شد و تصمیمات خوبی در جهت ارتقای آن گرفته شد. همچنین ملک درمانگاه هلال‌احمر نیشابور که قدمت بسیار بالایی دارد، مورد بازدید قرار گرفت تا با کمک و حمایت شهردار، فرماندار و همچنین تاکید دکتر چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس، این ملک نوسازی و احیا شود.

احداث پایگاه امدادونجات شرق کشور در نیشابور

رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه عنوان کرد: ایجاد یک پایگاه پشتیبانی امداد و نجات در دستور کار قرار گرفته و عملیاتی می‌شود. این پایگاه یکی از بزرگترین مراکز امدادونجات و پشتیبانی هلال‌احمر در شرق کشور و غرب استان خراسان رضوی در زمینی به حدود ۱۲ هکتار احداث می‌شود.

کولیوند در ادامه با اشاره به مولدلسازی املاک هلال‌احمر در کشور گفت: معاونت اقتصادی هلال‌احمر در حال بررسی املاک بایر است تا مولدسازی و فعال شوند. برای هر کدام پروژه‌هایی تعریف می‌شود و بعد از تصویب در شورای عالی هلال‌احمر، اجرای این طرح‌ها عملیاتی می‌شود.

مسئولیت اجتماعی هلال‌احمر

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین با بیان اینکه این جمعیت براساس بیانیه گام دوم انقلاب در مباحث اجتماعی ورود دارد، تاکید کرد: سازمان داوطلبان و جوانان هلال‌احمر در این زمینه، عملکرد روشنی دارند. در حال حاضر ۶۰۰ هزار جوان، عضو داوطلب هلال‌احمر هستند که ۱۴۰ هزار نفر از آنها از نخبگان هستند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر افزود: درست است که پیشانی کار هلال‌احمر امدادونجات است اما از حوزه‌های مسئولیت اجتماعی هیچوقت غافل نبودیم. هلال‌احمر برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با تمام ظرفیت، فعالیت کرده و یکی از ظرفیت‌های جمعیت در این زمینه، وجود بیش از ۶ هزار خانه‌ هلال است که در سرتاسر کشور فرهنگ صلح و نوع‌دوستی را ترویج می‌کنند. برنامه ما این است که در سال‌های آتی تعداد خانه‌های هلال را به ۵۰ هزار خانه در کشور برسانیم.

استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارتقای کیفیت خدمات

رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر با چند شرکت دانش‌بنیان همکاری شده و در تولید اندام مصنوعی به نوآوری‌های تازه‌ای رسیده‌ایم. در تولید دارو و تجهیزات پزشکی هم با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان ۶ داروی جدید به سبد داروهای تولیدی هلال‌احمر افزوده شده است. در بحث اسکان اضطراری و توزیع اقلام زیستی و نحوه امدادرسانی به حادثه‌دیدگان، با چند شرکت دانش بنیان در حال همکاری هستیم تا در حوادث و بحران‌ها، عملیات امدادونجات از طریق هوشمند سازی خدمات، با کیفیت بالاتری به مردم ارائه شود. امروز با کمک جوانان نخبه کشور ۹۵ درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین اخبار