نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

20. فروردين 1403 - 8:36   |   کد مطلب: 33423
رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر گفت: خیرین و نیکوکاران این شهرستان طی ماه گذشته ۹ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال به بخش سلامت، بیماران صعب‌العلاج و خرید تجهیزات پزشکی کمک کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «ملایری‌ها»؛ «عباس آذرهمایون» در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از این مبلغ حدود ۶۵۷ میلیون ریال پرداختی خیرین سلامت به بیماران سرطانی و سخت درمان بود و بیش از ۳۷۰ میلیون ریال هم در راستای اهداف مجمع خیرین واریز شد.

وی افزود: خیرین و نیکوکاران ملایری از این مبلغ، یک میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال برای احداث POST NICU بیمارستان مهر به نیابت از شادروان «حاج محمد کاظم مهدیان» و ۸۰۰ میلیون ریال برای احداث همراه‌سرا توسط خیر نیک‌اندیش «ابراهیم اکبری» به نیابت از شادروان «حاجیه خانم معصومه پورنقی» پرداخت کردند.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر ادامه داد: از این مبلغ ۲ میلیارد ریال توسط خیّر نیک‌اندیش خانم اردبیلی برای احداث همراه‌سرای بیمارستان امام حسین(ع) کمک شد و بیش از سه میلیارد ریال نیز از این مبلغ، برای خرید تجهیزات پزشکی کمک کردند.

آذرهمایون همچنین واریز ۳۹۱ میلیون ریال برای تهیه سبد کالا، بیش از ۱۰۳ میلیون ریال برای ذبح گوسفند، واریز ۱۰۹ میلیون ریال برای فراخوان خرید زمین میدان سرو، جمع‌آوری قلک‌ها بیش از ۶۵ میلیون ریال، کمک به صندوق بیش از ۴۴ میلیون ریال، واریز بیش از ۱۱۲ میلیون ریال توسط کارمندان و بازنشستگان مراکز بهداشتی و درمانی و بیش از ۲۳ میلیون ریال توسط کارمندان و بازنشستگان آموزش و پرورش را از دیگر کمک‌های خیرین سلامت ملایر برشمرد.

وی با اشاره به عملکرد واحد مددکاری این مجمع اشاره و بیان کرد: طی یکماه گذشته ۳۷۱ نفر به واحد مددکاری مراجعه کردند و ۶ فقره پرونده برای بیماران سرطانی و صعب‌العلاج تشکیل و از وضعیت معیشت ۶ بیمار نیازمندسرکشی و بازدید شد.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر پرداخت مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات وام قرض‌الحسنه به یک بیماران نیازمند، پرداخت ۲۴۵ میلیون ریال هزینه پرتو درمانی و شیمی درمانی به هفت مورد بیماران نیازمند و پرداخت مبلغ ۱۲۱ میلیون ریال هزینه دارو و درمان و معیشتی به بیماران نیازمند را از دیگر خدمات واحد مددکاری مجمع عنوان کرد.

آذرهمایون همچنین از دیگر اقدامات واحد مددکاری به پرداخت ۳۵ میلیون ریال هزینه ایاب و ذهاب برای هفت بیمار نیازمند، ذبح و توزیع چهار راس گوسفند به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال بین بیماران نیازمند، توزیع ۲۵۵ پُرس غذای گرم، توزیع ۱۳۳ بسته معیشتی عید نوروز و ماه مبارک رمضان، توزیع البسه و کفش زنانه و مردانه ۸۳ مورد و توزیع ۸۰ مورد وسایل کمک توانبخشی شامل اکسیژن ساز، کپسول اکسیژن، ویلچر، تشک مواج، ساکشن و تخت بیمارستانی(به صورت امانی) اشاره کرد.

وی یادآور شد: در مدت یاد شده تجهیزاتی همچون ویلچیر از طرف خیرین نیکوکار «مریم امیرمنش»، «گیتی عبدلی» و «معصومه کریم‌زاده» به نیابت از پدر و مادر مرحومشان اهدا و خدمات پرستاری رایگان در منازل بیماران نیازمند در ۳۲ نوبت انجام شد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار