نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

15. مرداد 1399 - 23:05   |   کد مطلب: 28736
نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه بوعلی‌سینا از رقابت ۸ هزار و ۷۵۵ داوطلب کنکور کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: آزمون ارشد در ۴ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

به گزارش ملایری‌ها؛  سید مهدی مسبوق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از برگزاری آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۹ در همدان خبر داد و اظهار کرد: این آزمون در ۱۳۳ کدرشته در صبح روزهای پنجشنبه شانزدهم، جمعه هفدهم و شنبه هجدهم  مرداد همزمان با سراسر کشور در استان همدان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹، ۱۴ هزار و ۲۹۳ داوطلب شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۶ هزار و ۸۹۳ نفر زن و ۷ هزار و ۴۰۰ نفر مرد هستند.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه بوعلی‌سینا ادامه داد: آزمون ارشد در ۶ گروه آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و دامپزشکی در ۱۳۳ کد رشته امتحانی در سطح استان در شهرهای همدان، ملایر و نهاوند به رقابت می‌پردازند.

وی تصریح کرد: ۸ هزار و ۷۷۵ داوطلب شهر همدان در چهار حوزه امتحانی دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش در این آزمون شرکت می‌کنند.

مسبوق بیان کرد: کارت شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته‌های امتحانی گروه‌های آموزشی ۶گانه از روز دوشنبه، سیزدهم مردادماه ۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شروع فرایند آزمون، ساعت ۸:۰۰ صبح است افزود: داوطلبان لازم است حداقل نیم ساعت قبل از شروع فرایند آزمون در حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه بوعلی‌سینا با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور پیشگیری از تجمع در مقابل درب‌های ورودی یادآور شد: از داوطلبان تقاضا می‌شود حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنند و از ساعت ۶:۳۰ الی ۷:۳۰ به حوزه‌های امتحانی مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: داوطلبان لازم است در هنگام ورود به جلسه آزمون، پرینت کارت ورود به جلسه و شناسنامه عکسدار یا کارت ملی معتبر به همراه داشته و از آوردن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف، کتاب، یادداشت، جزوه و ... جدا خودداری کنند.

مسبوق خاطرنشان کرد: سوالات رشته‌های امتحانی دوره کارشناسی ارشد به گونه‌ای طراحی شده که برای پاسخگویی به سوالات نیاز به ماشین حساب نیست بنابراین واز ورود داوطلبانی که ماشین حساب برای شرکت در جلسه آزمون (از هر نوع آن) به همراه داشته باشند ممانعت به عمل خواهد آمد و با آنان برابر مقررات رفتار خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، همراه داشتن ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی برای داوطلبان الزامی است.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه بوعلی‌سینا خاطرنشان کرد: تمام حوزه‌های امتحانی قبل و بعد از جلسات آزمون به طور کامل ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار