نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

19. مرداد 1399 - 23:41   |   کد مطلب: 28754
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به بازرسی‌های صورت گرفته وزارت علوم و تحقیقات باید برخی از مراکز آزمون خود را به خاطر عدم برخورداری از شرایط لازم تغییر دهد.

به گزارش ملایری‌ها؛ حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز برگزاری کنکور یکی از دغدغه‌های نمایندگان مردم در مجلس است اظهار کرد: با توجه به بازرسی‌های صورت گرفته وزارت علوم و تحقیقات باید برخی از مراکز آزمون خود را تغییر دهد زیرا این مراکز فاقد برگزاری شرایط لازم برای کنکور هستند.

وی با بیان اینکه در جریان برگزاری کنکور دکتری و کارشناسی ارشد نیز شاهد نارضایتی برخی از داوطلبان بودیم گفت: عدم رعایت امنیت آزمون و عدم استقرا ر نهادهای مربوطه مثل نماینده وزارت بهداشت، نیروی انتظامی و آتش‌نشانی در برخی از حوزه‌ها از مشکلاتی بود که در برخی از مراکز برگزاری آزمون با آن مواجه بودیم که باید نسبت به رفع آن در کنکور سراسری توجه لازم صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال دیگر اینکه آیا سازمان سنجش سهم عوامل حفاظت آزمون، نیروی انتظامی و آتش‌نشانی را به موقع پرداخت می‌کند؟ اگر این طور است که چرا حق‌الزحمه به دست آنها نمی‌رسد؟

وی تصریح کرد: عدم پرداخت به موقع حق‌الزحمه ناظران آزمون نیز منجر به عدم اقبال حضور آنها در این دوره از آزمون شده و همین موضوع وزارت علوم را در این زمینه با کمبود نیرو مواجه کرده است.

فلاحی در ادامه با تأکید بر اینکه وزارت علوم باید در مراکز فاقد شرایط برگزاری آزمون تجدید نظر کند اظهار کرد: البته در برخی از مراکز شاهد همراهی مسوولان در این زمینه نیستیم که ممکن است به خاطر بهانه‌هایی چون سختی جابجایی صندلی‌های داوطلبان و درگیر شدن برای انجام کار مجدد باشد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مردم در مجلس نسبت به رعایت اصول و قواعد در برگزاری آزمون آن هم در شرایط کرونایی حساسیت ویژه‌ای دارند گفت: عواقب هر گونه آسیب جسمی یا روحی ـ روانی به داوطلبان برعهده وزارت علوم است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر وزارت بهداشت موافقت خود را در خصوص برگزاری کنکور اعلام کرده بنا به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است در صورتی که در برخی حوزه‌های آزمون دکترا و کارشناسی ارشد شاهد ضعف‌هایی در این زمینه بودیم که تأکید داریم در کنکور سراسری باید این نگرانی کاملاً برطرف شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار