نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

2. مهر 1399 - 6:36   |   کد مطلب: 29036
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: هنوز سهمیه واکسن آنفلوانزا به دستمان نرسیده و توزیع آن شروع نشده است.

به گزارش ملایری‌ها؛ محمد خیراندیش در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در همدان ، با بیان اینکه در روزهای اخیر بسیاری از شهروندان پیگیر نحوه دریافت واکسن آنفلوانزا بودند، اظهار داشت: فعلا توزیع کشوری آغاز نشده و منتظر هستیم.

وی با تأکید بر اینکه هنوز دستورالعمل نحوه توزیع و قیمت این واکسن اعلام نشده، تصریح کرد: بدون شک کادر درمان و گروههای پرخطر در اولویت دریافت واکسن آنفلوانزا هستند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان افزود: به محض دریافت واکسن، نحوه توزیع و جزئیات آن را به مردم اطلاع رسانی می‌کنیم و ارائه خدمات مربوط به واکسیناسیون در تمامی مراکز بهداشتی و واحدهای تابع انجام می‌شود.

خیراندیش با بیان اینکه تزریق واکسن آنفلوانزا برای همه افراد ضروری نیست، تصریح کرد: این واکسن برای بیماران زمینه‌ای، بیماران مبتلا به سرطان، نقص ایمنی، مادران باردار و گروه‌هایی که وزارت بهداشت اعلام می‌کند لازم است.

 

وی با تأکید بر اینکه همزمانی شیوع کرونا با بیماری‌هایی مانند آنفلوانزا و سرماخوردگی‌های فصلی، شرایط را سخت می‌کند، اظهار داشت: توصیه اکید ما به مردم رعایت توصیه‌های بهداشتی و حفظ فاصله یک و نیم متری از دیگران است.

رئیس مرکز بهداشت همدان در بخش دیگری از گفت‌وگو به با بیان اینکه به ضرورت انجام واکسیناسیون مربوط به کودکان اشاره کرد و گفت: شرایط کرونا نباید سبب تاخیر در واکسیناسیون کودکان شود.

خیراندیش افزود: واکسیناسیون کودکان در شرایطی بهداشتی و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز بهداشتی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار